Geena Davies évek óta küzd azért, hogy megváltoztassa a nőkről a szórakoztatóipar által sugallt képet.

Az Oscar-díjas színésznő már eljátszotta az amerikai elnököt egy tévésorozatban, de elégedetlen a nemekről kialakult, a filmekben uralkodó ábrázolásmóddal. Egy nőnapi ENSZ-fórumon foglalta össze legújabb kutatási eredményeit és törekvéseit.

Elmondta, hogy nagyon kevés az olyan szerep, amiben nők hatalmat gyakorolnak, vagy legalábbis egyenjogúak a férfiakkal. Négy „beszélő” szerepből átlagosan csak egyet alakít nő, és a legtöbbször az is alárendelt a férfi karakterekhez képest. Milyen képet kapnak a világról a kislányok, ha örökké jelentéktelen és alárendelt szerepeket mutatnak nekik? És milyen képet kapnak a fiúgyerekek, ha a filmekben a nő rendszerint értéktelen, másodlagos szereplő? A szórakoztatóipar által sugallt világban a fiúk végzik a fontos és izgalmas dolgokat, a nők, lányok legfeljebb segítőik lehetnek.

Geena Davies 2007-ben saját gender-intézetet alapított, ami a média sugallta világkép megváltoztatásáért dolgozik. A nőnapi rendezvényen ismertette legújabb médiakutatásaikat. Ezek között a számbeli hátrány mellett a negatív sztereotípiák is megmutatkoztak. A női karakterek esetében a testiség és a vonzó megjelenés rendszerint sokkal hangsúlyosabb, mint a férfiaknál. A filmekben a nők leggyakoribb célja, motivációja, a szerelem megtalálása, egyéb szakmai és élet-törekvéseik rendszerint rejtve maradnak a nézők elől.  Ez különösen annak fényében dühítő, hogy a világ munkaóráinak jelentős többségét nők dolgozzák le – a férfiakénál számottevően kevesebb fizetésért.